Экономика

Поради з оренди житла в Івано-Франківську без ріелтора

З огляду на те, що не всі українці мають власний дах над головою вони змушені знімати тимчасову житлоплощу. Проблема актуальна для мандрівників, які дізнаються щось нове відвідуючи різні міста. Та не має значення потрібна вам квартира на добу або кілька років, важливо розбиратися в особливостях ринку та враховувати юридичні тонкощі угоди, щоб не опинитися в руках аферистів.

План пошуку та оренди нерухомості

Досвідчені ріелтори відзначають, щоб швидко зняти житлоплощу досить слідувати найпростішого плану:

 • розставити пріоритети: район проживання, кількість кімнат, орендна плата;
 • вибрати варіанти що підходять в інтернеті або в інших джерелах інформації;
 • провести порівняльний аналіз різних варіантів;
 • вивчити документацію на житло;
 • обговорити з наймодавцем умови співпраці;
 • скласти орендну угоду;
 • провести оплату та заселитися.

Це стислий список основних етапів оренди житлової нерухомості. Він може доповнюватися та змінюватися в різних ситуаціях.

Важливі нюанси найму житлової нерухомості

З огляду на популярність ринку нерухомості, він привертає любителів легкої наживи. Аферисти зустрічаються навіть серед співробітників ріелторських агентств. Обман можна чекати навіть від власника квартири тому потрібно бути обережним.

Не передавати гроші до укладення договору та перевірки документів наймодавця. Не співпрацюйте з інформаційними агентствами, які продають непотрібні списки орендодавців. Навіть співпрацюючи з ріелтором оплачуйте послуги після досягнення бажаного результату.

Не довіряйте ксерокопіям документів навіть, завіреним юридично. Тільки оригінал права власності на житлоплощу та паспорт власника житла доводить, що перед орендарем сумлінний наймодавець.

Де шукати оптимальні варіанти?

З огляду на розвиток інформаційних технологій, більшість українців при пошуку квартири в оренду використовують інтернет. Сьогодні існують спеціалізовані сайти, соціальні мережі та форуми де зустрічаються оголошення про здачу житла. Однак часто там трапляються пропозиції посередників та знайти реального власника нерухомості дуже складно. Для залучення нових клієнтів посередники Івано-Франківська йдуть на будь-які хитрощі.

Навіть знайшовши оголошення де в тексті зазначено, що житлоплоща здається без додаткових комісій або від власника, не варто вірити, що це правда. Користуйтеся спеціальними фільтрами та відсівайте оголошення від посередників. Це збільшить шанси знайти реального власника квадратних метрів.

Оголошення: винайму квартиру в Івано-Франківську можна знайти на DOM.RIA. Тут доступні перевірені пропозиції від власників житла. Отже, наймач може орендувати житлоплощу не тільки вигідно, а й безпечно. Кожен об'єкт, як і його власника особисто перевірив інспектор про що свідчать знімки панорамного типу. DOM.RIA сайт №1 на ринку оренди житла завдяки правдивої інформації, яка щодня оновлюється та перевіряється.

Що враховувати при пошуку тимчасового житла?

Пошук житлоплощі в оренду в Івано-Франківську – процес довгий та виснажливий. Для початку визначитеся з тим, що ви очікуєте від тимчасового місця проживання. Важливим фактором є район розміщення квартири:

 • віддаленість від постійного місця роботи або навчання;
 • проживання знайомих або близьких родичів;
 • загальноосвітніх закладів для дітей.

Від району розташування залежить комфорт всіх мешканців квартири, а також розмір щомісячної орендної плати. Продумайте, що вигідніше щодня витрачатися на проїзд та економити на оренді житла на околиці міста, а може переплачувати за житлоплощу в центрі та ходити пішки на роботу. Іноді оплата проїзду в міському транспорті обходиться дорожче ніж економія на оренді.

Безпечна оренда житлоплощі

З огляду на гроші замішані на ринку оренди нерухомості – це привертає аферистів. Тому потенційному орендарю потрібно бути вкрай обережним. Основною ознакою зустрічі з шахраєм є вартість оренди. Ще один привід насторожитися якщо здачею житлоплощі займається представник власника квартири. На думку експертів, уникнути безлічі проблем можна якщо:

 • Не оплачувати проживання наперед. Ніякої застави або передоплати до огляду житла та складання договору.
 • Завчасно уточнювати умови проживання навіть якщо житлоплоща підходить за більшістю параметрів. Це дозволить уникнути розбіжностей в майбутньому.
 • Перевіряти що власник нерухомості та орендодавець одне та те ж обличчя. Звірите правовстановлюючий документ на нерухомість з громадянським паспортом наймодавця.
 • Якщо власник квартири поклав всі роботи на свого офіційного представника, то у нього повинна бути нотаріально завірена довіреність.
 • Познайомитися з сусідами. Це відмінне джерело інформації, яке допоможе дізнатися, як давно орендодавець здає житло в оренду та як часто змінюються мешканці.

Пам'ятайте, що власник квартири в Івано-Франківську, зацікавлений заселити добропорядного квартиронаймача особливо на довгий термін. Тому не соромтеся торгуватися, адже економія на щомісячних платіжках ще нікому не завадила. Бути адекватним орендарем – кращий спосіб вийняти квартиру на будь-який термін.

Самые популярные новости по просмотрам
Назад В перед
Новости партнеров